Exide – Deta Akü Kimdir ?

EXIDE – DETA Akü TECHNOLOGIES

EXIDE Technologies’in Taşımacılık bölümleri bahçe traktörleri, arabalar, kamyonetler, tekneler, jet skiler, çiftlik ekipmanı, karavanlar, otobüsler, traktör römorkları ve tank ve personel araçları gibi askeri ekipmanların da aralarında bulunduğu araçlar için geniş yelpazede çalıştırma ve derin devir aküleri sunar.

EXIDE Technologies, bayi ağları ve perakendeciler aracılığıyla Orijinal Ekipman montaj fabrikalarından satış sonrası ürün ve hizmet desteğine kadar taşımacılık zincirinin tamamının ihtiyacını karşılar.EXIDE Taşımacılık bölümü ayrıca hizmet sürelerinin sonuna gelen ürünlerini geri alır ve geri dönüştürür.

EXIDE Technologies’in GNB Endüstriyel Enerji bölümleri telekomünikasyon sistemleri, elektrik hizmetleri, demiryolları, fotovoltaik (güneş enerjisi ile ilgili) ve kesintisiz güç kaynağı (UPS) gibi güç şebekesi uygulamaları ile forkliftler veya madencilik araçları ve diğer ticari araçlar gibi tahrik gücü uygulamaları için endüstriyel aküleri üretir, pazarlar, bunların dağıtımını yapar ve geri dönüşümünü sağlar.

ŞİRKETİN KÜRESEL FAALİYETLERİ

80’den fazla ülkede operasyonları bulunan EXIDE Technologies, kurşun asitli akülerin dünyadaki en büyük üreticilerinden ve geri dönüştürücülerinden biridir.

Şirketin küresel ticaret grupları olan Amerika iş birimleri, Avrupa iş birimleri ve diğer bölgelerin iş birimleri, GNB Amerika Endüstriyel Enerji, GNB Avrupa Endüstriyel Enerji ve Dünyanın Geri Kalanı grupları endüstriyel uygulamalar ve taşımacılık uygulamaları için geniş kapsamlı depolanmış elektrik

enerjisi ürünleri ve hizmetleri sunar.

HEDEFİMİZ

Avrupa Taşımacılığı için Otomotiv uygulamaları için Avrupa’da tercih edilen enerji depolama çözümleri sağlayıcısı olmak.

Exide Evolution Programı

Doğru aküyü tercih etmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Exide Evolution Programı, tüm müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılayacak olan en iyi performansa sahip Exide aküsünü bulmanızı garanti eder

EXIDE INTELLIGENT POWER

Avrupa araba üreticileri ile yapılan ortak çalışma ve Exide ‘In Araştırma ve Geliştirme ’ye ayırdığı bütçesini %45’ten fazla arttırmasının sonucu olarak ortaya çıkan Exide – DETA /// GERMANY Micro-hybrid AGM ile Exide – DETA /// GERMANY Micro-hybrid ECM, özellikle bu yeni nesil araçların ihtiyaçlarını karşılamak için ileri teknolojileri bir araya getirir.

2015’ten itibaren araç emisyonlarını 130 mg/km ile sınırlandıran AB yasaları ile otomotiv endüstrisi yeni bir çağa girecek gibi görünüyor. Bu yeni çağda araba üreticileri, tahrik için alternatif yollar ve yakıt tüketimini azaltan yenilikçi ekipmanlar geliştirecek.

Bu değişimlerle birlikte teknolojik hibrid elektrikli araçlarında (HEV) yeni bir seri gelecektir. Bunların arasında çift güçlü elektrikli ve alışılagelmiş motorlarıyla tam hibridler, elektrikli destekleriyle hafif hibridler ve rejeneratif freni bulunan veya bulunmayan stop-start sistemli mikro-hibridler vardır. Çoğu araba üreticisinin yeni mikro-hibrid modeller tanıtmasıyla mikro-hibrid teknolojisi işlevsel olarak en uygun ve en güvenilir teknolojiyi temsil ediyor gibi görünüyor. Ayrıca bu teknoloji, Exide ‘In tamamıyla yeni bu iki aküyü geliştirmesinin nedenidir.

Ürün Çeşitleri:

Exide – Deta Senatör 3, Exide – Deta Power, Exide – Deta Standart, Exide – Deta AGM, Exide – Deta EFB, Exide – Deta Auxiliary, Exide – Deta Expert HVR, Exide – Deta Professional Power, Exide – Deta Professional, Exide – Deta Economy, Exide – Deta Gel

Deta Akü – Tarihçe

 • 1888 Exide ABD Elektrik Kuruldu

  Bugün tüm Dünya’da Exide Akü olarak bilinen firmanın temelleri atıldı.

 • 1890 Tudor Belçika ve Fransa

  Exide Technologies,  Tudor Markası ile Belçika ve Fransa fabrikalarını kurdu.

 • 1890 Fulmen Fransa

  Exide Technology Fulmen adında Fransa fabrikası kuruldu.

 • 1993 BATTRONICS & EXIDE

  BATTRONICS Exide bünyesine katıldı ve Kanada üretimlerine başladı.

 • 1994 BIG & EXIDE

  BIG ve EXIDE evlendi Artık EXIDE markası altında üretime başlandı.

 • 1994 TUDOR Group

  TUDOR İspanya ve İskandinav Ülkeleri; HAGEN

 • 1995 CEAC Group Fransa

  CEAC Group Fransa (FULMEN ve SONNENSCHEIN)

 • 1997 CENTRA POLONYA

  CENTRA POLONYA

 • 1997 DETA Group Almanya

  DETA Group Almanya EXIDE Bünyesine katıldı.

 • 2000 GNB Technologies Avustralya

  GNB Technologies Avustralya (ABD, Endüstriyel) Exide Bünyesine katıldı.