EXIDE Marathon M

Exide Endüstriyel Aküler

Telekomünikasyon ve Elektrik uygulamalarında dayanıklılık için tasarlanan GNB TOP Terminal MARATHON serisi, uzun süreli deşarj uygulamalarında yüksek performans ve güvenilirlik sağlar. MARATHON akü ailesi, GNB’nin geniş tecrübesini ve VRLA teknolojisinde dünya çapında liderliğinin bir örneğini vurgulamaktadır.

Özellikleri:

 • 20 ° C’lik bir tasarım ömrüne ve 28.1–186.4 Ah (amp-saat) @ 20 ° C nominal kapasitesine sahiptir.
 • Marathon ürünü, gereksiz gazlamalardan kaçınmak için daha yüksek bir hava deliği açma basıncına sahip yüzdürme uygulamalarında 10 yıllık bir tasarım ömrüne sahiptir.
 • Tek yönlü, kendiliğinden kapanabilen cihaz, pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için test edildi ve kanıtlandı. Uygun pozitif grid büyüme ödeneği, plakaların burkulmasını ve potansiyel kısa devreyi en üst düzeye çıkarır.
 • Terminalin ön tarafa ve pilin üst kısmına göre konumu, kabinin muhafazasına veya standart röle rafına yerleştirildiğinde ürünün kurulumunu ve bakımını büyük ölçüde kolaylaştırır.
 • Marathon’un en son teknoloji ürünü üretimi güvenilirliğini artırıyor. Tam otomatik, helyum sızıntısı tespit ekipmanı, contaların bütünlüğünü sağlar.
 • Bilgisayar kontrollü “dolgu-ağırlık” asit dolgu maddesi, her bir hücreye uygun miktarda elektrolit dağılımını garanti eder.

Exide-Sonenschein-GNB Marathon M Serisi

Teknik Özellikler ve Veriler Türkçe

https://www.basaku.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/GNB-Powerfit-S300.pdf

Exide-Sonenschein-GNB Marathon M Serisi

Teknik Özellikler ve Veriler İngilizce

https://www.basaku.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/GNB-Powerfit-S300.pdf

EXIDE Marathon M

[table id=216 /]

Exide Akü Kimdir ?               

Exide Akü

EXIDE Akü’nün Taşımacılık bölümleri bahçe traktörleri, arabalar, kamyonetler, motosikletler, tekneler, jet skiler, çiftlik ekipmanı, karavanlar, otobüsler, traktör römorkları ve tank ve personel araçları gibi askeri ekipmanların da aralarında bulunduğu araçlar için geniş yelpazede çalıştırma ve derin devir aküleri sunar.

EXIDE Akü, bayi ağları ve perakendeciler aracılığıyla Orijinal Ekipman montaj fabrikalarından satış sonrası ürün ve hizmet desteğine kadar taşımacılık zincirinin tamamının ihtiyacını karşılar. Taşımacılık bölümü ayrıca hizmet sürelerinin sonuna gelen ürünlerini geri alır ve geri dönüştürür.

EXIDE Akü GNB Endüstriyel Enerji bölümleri telekomünikasyon sistemleri, elektrik hizmetleri, demiryolları, fotovoltaik (güneş enerjisi ile ilgili) ve kesintisiz güç kaynağı (UPS) gibi güç şebekesi uygulamaları ile forkliftler veya madencilik araçları ve diğer ticari araçlar gibi tahrik gücü uygulamaları için endüstriyel aküleri üretir, pazarlar, bunların dağıtımını yapar ve geri dönüşümünü sağlar.

ŞİRKETİN KÜRESEL FAALİYETLERİ

80’den fazla ülkede operasyonları bulunan EXIDE Akü, kurşun asitli akülerin dünyadaki en büyük üreticilerinden ve geri dönüştürücülerinden biridir.Şirketin küresel ticaret grupları olan Amerika iş birimleri, Avrupa iş birimleri ve diğer bölgelerin iş birimleri, GNB Amerika Endüstriyel Enerji, GNB

Avrupa Endüstriyel Enerji ve Dünyanın Geri Kalanı grupları endüstriyel uygulamalar ve taşımacılık uygulamaları için geniş kapsamlı depolanmış elektrik enerjisi ürünleri ve hizmetleri sunar.

Sonnenschein Batteries Kimdir ?

Exide Technologies / SONNENSCHEIN 

Dryfit Jel Teknolojisi Buluş Tarihi: 1957

Exide adı “Excellent Oxide” (Mükemmel Oksit) kısaltmasından gelmektedir.

Exide Technologies hem üretim hem de yenileme tesisleri olan, dünyanın öncü yenilikçi enerji depolama çözümleri sağlayıcısıdır. Tarihi 1888 yılına dayanan şirketin birçok teknolojik yeniliği ve icadı bulunmaktadır. Bunlardan biri 1957 yılında patenti alınan DRYFIT Jel teknolojisidir.

EXIDE, 100 yılı aşkın tecrübesi, teknoloji geliştirme deneyimi, 80 den fazla ülkedeki varlığı, 23 akü üretim tesisi ve endüstriyel akü sektöründe milyarlarca dolarlık cirosu ile önde gelen dev bir Amerikan firmasıdır.

Bu büyük organizasyon içinde Traksiyoner akü üretimi, üstün Alman teknolojisi ve kalitesi ile EXIDE’ın Almanya’daki fabrikasında gerçekleştirilmektedir.

 • Haberleşme sistem çözümleri,
 • Tren uygulamaları,
 • Madencilik, solar
 • Enerji,
 • Kesintisiz güç kaynakları,
 • Elektrik üretim/dağıtım sistemleri

EXIDE, geniş bir yelpazede akü üretmekte ve dünyaya sunmaktadır.

Markaların gücü ise Sonnenschein gibi uzun geçmişlerine ve Absolyte gibi gelişmişliklerine dayanmaktadır.

Exide Technologies’in endüstriyel enerji bölümü GNB’nin fotovoltaik uygulamaları için özel geliştirilmiş geniş ürün yelpazesi bulunmaktadır. Bu kapsamda yüksek çevrim performansı, çevresel tüm gereklilikleri ve bütçesel ihtiyaçları sağlayan sulu ve jel teknolojilerine sahip Classic Solar, Sonnenschein Solar, Absolyte GX, Absolyte GP ve Sunlyte ürünleri sizler için tasarlanmıştır.

Exide Marathon M Serisi , L/XL , M-FT

Marathon L 2V/220, Marathon L 2V/270, Marathon L 2V/320, Marathon L 2V/375, Marathon L 2V/425, Marathon L 2V/470, Marathon L 2V/520, Marathon L2V/575, Marathon L6V/110, Marathon XLV/180, Marathon M 12V/105 FT, Marathon M 12V/155 FT

Exide Technologies Markaları:

Exide

Marathon

Powerfit S100

Powerfit S200

Powerfit S300

GNB

Absolyt GX

Absolyt GP

Powerfit S500

Sprinter

Sunlyte

Classic

Drysafe

Liberator

Sonnenschein

Tensor

Atex

Deta

Sonnenschein A200 – Exide A200

Sonnenschein A500 – Exide A500

Sonnenschein A600 – Exide A600

Sonnenschein A700 – Exide A700

Sonnenschein Solar – Exide Solar

Sonnenschein Solar Blok – Exide Solar Blok

Sonnenschein A600 Solar – Exide A600 Solar

Relay gel block

Sonnenschein GF-V – Exide GF-V

Sonnenschein GF-Y – Exide GF-Y