&

Aküler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kurşun Asit Akünün Tarihi

VERSION

WITH HUGE
AND

PERFORMANCE
FEATURE UPDATE

bilgi paylaştıkça

ÇOĞALIR

merakınızı

gideriyoruz!

Solar Aküler Hakkında Kısa Cevaplar

Solar Aküler Hakkında:

Geleneksel enerji üretim (Doğalgaz, Kömür Sant. vb.)  yöntemleri ile üretilen elektriğin maliyetinin sürekli artması ve hammadde konusunda ithalata olan bağımlılığımız nedeniyle alternatif ve yenilenebilir enerji üretimi giderek önem kazanmaktadır. Bu konuda özellikle öne çıkan en önemli kaynak Güneş (Solar) enerjisi üretimidir. Ülkemizin güneş enerjisi potansiyeli ve konu ile ilgili yeni yasal mevzuatın (mahsuplaşma) desteklediği OffGrid sistem yatırımları her geçen gün artmaktadır.

Burada Solar sistem aküleri önemli rol üstlenirler. Üretilen güneş enerjisinin depolanması ve gerektiğinde kullanılması diğer endüstriyel tip akülerden farklı tasarım özelliklerine sahip Solar sistem aküleri ile olmaktadır. Solar sistem aküleri diğer endüstriyel tip akülere göre daha uzun servis ve tasarım ömrüne sahip olmakla birlikte bu özellikleri özellikle Sonnenschein A600 Solar tip akülerde 3000 döngü (cycle) servis ve 20+ yıl tasarım ömrü gibi çok ekstrem değerlere sahiptirler.

Sonnenschein SOLAR Jel Akü Serisi ( S Serisi) 800 Cycle 

” Daha küçük solar uygulamaları için alternatif “ Sonnenschein SOLAR Jel aküler, tüketici uygulamalarında küçük ve orta performans gereksinimleri için özel olarak tasarlanmıştır. Bakım gerektirmeyen Jel akülerin avantajları, Dryfit Jel teknolojisiyle tescillendirilmiştir.

Sonnenschein SOLAR BLOCK ( SB Serisi ) 1200 Cycle

Orta performans için güvenli güç kaynağı

GNB – Exide  – Sonnenschein SOLAR BLOCK akü grubu, zorlu uygulama koşullarında çok güçlü ve güvenilirdir. Bu seri, orta ölçekli endüstriyel güneş sistemleri, tatil ve hafta sonu evleri, rüzgarla çalışan santraller ve diğer güvenlik ekipmanı güç kaynakları için ideal enerji kaynağıdır. Bakım gerektirmeyen VRLA Jel akülerin avantajları, patentli Dryfit Jel teknolojisiyle tescillendirilmiştir.

Sonnenschein A600 SOLAR Jel Akü Serisi 3000 +++ Cycle

Yenilenebilir enerji depolama için eşsiz Dryfit jel teknolojisi, Sonnenschein A600 SOLAR Jel Akü, şarj – deşarj döngüsünün gerekli olduğu uygulamalar için özel olarak geliştirilen bir seridir.

Dünya çapında birçok tesiste yıllardır kanıtlanmış sağlam güvenilirliğe ek olarak olağanüstü enerji tasarrufu özelliklerine sahiptir. Bakım gerektirmeyen VRLA Jel akülerin avantajları, patentli Dryfit Jel teknolojisiyle tescillendirilmiştir.

Exide – Sonnenschein Home Lityum Akü Serisi

Çatılarda Sonnenschein Lithium
Yenilenebilir Enerji, yüksek performanslı depolama ve hızlı şarj eden akülerle buluşuyor
Dünya her zamankinden daha fazla yenilenebilir enerji ve daha sorumlu teknolojiler geliştirmeye odaklanıyor. Çatılarda Sonnenschein ile herkes daha iyi bir çevre için katkıda bulunabilir ve paradan tasarruf edebilir. GNB® Industrial Power, Çatılarda Sonnenschein Lithium akülerle mükemmel bir enerji depolama çözümü ve çeşitli uygulamalarda ideal performans sunuyor. Çatılarda Sonnenschein ile çevreci tarafta olun!

Çatılarda Sonnenschein Lithium

Sonnenschein Lithium SHL48V modülleri, Gelişmiş Enerji Sistemleri için idealdir. Sıfır bakım ile mükemmel bekleme ve döngü ömrü, son kullanıcılara sahip olma maliyeti tasarrufu sağlar. Bu son teknoloji güvenlik donanımı, müşterilerimize güven verir. Her modül kendi Akü Yönetim Sistemini içerir. Paralel olarak 6 modüle kadar bağlanabilir. Paralel konfigürasyonda bir modül Master BMS(Akü Yönetim Sistemi) rolünü üstlenir. Master BMS, Enerji Yönetim Sistemi invertörleri ile iletişim kurar.

Exide Classic EnerSol T Akü Serisi

Her uygulama için uygun, güçlü ve evrensel

Exide Classic EnerSol T aküler, orta dereceli endüstriyel solar sistemleri için evrensel ve az bakım gerektiren enerji kaynaklarıdır. Sıvı elektrolitli bu kurşun asit aküler, yüksek performanslarından dolayı oldukça güvenilir olmalarıyla bilinirler. Tipik uygulama alanları, küçük güneş ve rüzgar enerjisi sistemleri, tatil ve hafta sonu evleridir.

Exide Classic

Exide Classic markası sıvı elektrolit ile geleneksel havalandırmalı kurşun asit teknolojisini sunar. Planté (GroE) ürün serisi 100 yılı aşkın saha performansı geçmişine sahiptir. Düz plaka ve Tubular ürün serileri, 60 yılı aşan kanıtlanmış bir performansa sahiptir. Classic markası ise çok çeşitli uygulamalar için oldukça güvenilirdir. İyi bilinen bu marka piyasada saygın bir itibara ve uzun yıllara dayanan güvenirliğe sahiptir.

Exide Classic OPzS Solar Akü Serisi

Deneyimlerimiz sonucunda geliştirildi – Güvenli güç kaynağı için üretildi

“Öne çıkan enerji uygulamaları için enerji depolama”

Exide Classic OPzS Solar akü serisi ürün yelpazesi, orta ve büyük güçlü enerji uygulamalarında onlarca yıldır kanıtlanmıştır. Sağlamlıkları, uzun tasarım ömürleri ve yüksek operasyonel güvenlikleri nedeniyle, güneş ve rüzgar enerjisi istasyonlarında, telekomünikasyon sistemlerinde, güç dağıtım şirketlerinde, demir yollarında ve diğer birçok güvenlik ekipmanı güç kaynağında kullanım için ideallerdir. Geniş mevcut kapasite ve boyut yelpazesi, zorlu ortamlarda bile her güç ihtiyacı için bir çözüm sunar.

SOLAR Akü: Solar sistemlerde en önemli bileşenlerden biri aküdür , aşağıda aküler ile ilgili kısa bilgiler bulunmaktadır. Sistemleriniz ile ilgili akü seçimi yaparken yetkili satıcılarımızın size önereceği en az 2 yıl garantili Sonnenschein, Exide, Fiamm, Leoch, Sunnyway, Bas aküleri tercih ediniz.

Jel Akü: içerisinde jel – jöle kıvamında elektrolit bulunan akülerdir. Ağır çevresel koşullara özellikle de sıcaklığa ve titreşime dayanıklı bakımsız akülerdir. Bu yüzden denizcilik sektöründe ve Güneş Enerji Sistemlerinde özellikle tercih edilirler. Jel Akü hemen şarj edilmese bile, derin deşarjdan tamamen geri döndürülebilir. Günlük çevrimsel kullanım için idealdir. Uzun deşarjlarda mükemmel performans gösterirler.

Kuru Akü: Bakımsız ( Asit veya Su ilavesi gerektirmeyen ), kapalı tip akülere kuru akü denir. VRLA Akü ( Valf Regulated Lead Acid ) ( Sübap Ayarlı Kurşun Asit Akü ) olarak da bilinirler. Kuru Aküler iç yapıları ve teknolojilerine bağlı olarak ikiye ayrılır ; AGM Akü ( elektroliti separatörlere emdirilmiş ) ve jel akü. Bu akülerin temel özelliği asit taşması veya sızdırması olmamasıdır. Gaz çıkışı yok denecek kadar azdır. Bu yüzden çok güvenlidir ve rafta bekleme ömürleri çok daha uzundur.

VRLA Akü: Valf Regulated Lead Acid, Sübap Ayarlı Kurşun Asit Akü olarak bilinen Kuru Akü ve Jel Aküler bu sınıfa giren akülerdir.

AGM Akü: Absorbed Glass Matt elektroliti seperatörlere emdirilmiş VRLA akülerdir.

Deep Cycle Akü: Deep Cycle akü – Derin Döngülü Akü, nominal kapasitesinin % 20’si seviyesine kadar deşarj olduğu halde kapasite kaybına uğramayan akülerdir.