sürekli şarj gerektiren

elektrik santralleri için...

kesintisiz enerji gerektiren,

güvenlik sistemlerinde..

kesintisiz güç gerektiren

acil aydınlatmalar için...

kesintisiz güç gerektiren

güneş enerji sistemleri için...

güvenililir enerji gerektiren,

yatlarda..

ağır iş şartlarında,

gemilerde..

Türkiye'nin "1" numaralı

akü tedarikçisi BAS AKÜ.

GNB Teknoloji

Exide – Sonnenschein Home Lityum Akü Serisi

Temel Özellikler

 • Konut, ticari ve endüstriyel enerji depolaması için ideal
 • Tak & Çalıştır
 • Bakım gerektirmez
 • Gaz salınımı yok
 • Yüksek döngü ömrü- 5,000 (%80 Deşarj derinliği) döngü
 • Hızlı şarj özelliği – daha kısa sürede şarj
 • Kompakt tasarım
 • SMA ile mükemmel fonksiyonellik
 • Akü ve invertör arasında iletişim CAN bus protokolü ile sağlanır.

GNB Teknoloji

Exide – Sonnenschein Home Lityum Akü Serisi

Çatılarda Sonnenschein Lithium
Yenilenebilir Enerji, yüksek performanslı depolama ve hızlı şarj eden akülerle buluşuyor
Dünya her zamankinden daha fazla yenilenebilir enerji ve daha sorumlu teknolojiler geliştirmeye odaklanıyor. Çatılarda Sonnenschein ile herkes daha iyi bir çevre için katkıda bulunabilir ve paradan tasarruf edebilir. GNB® Industrial Power, Çatılarda Sonnenschein Lithium akülerle mükemmel bir enerji depolama çözümü ve çeşitli uygulamalarda ideal performans sunuyor. Çatılarda Sonnenschein ile çevreci tarafta olun!

Çatılarda Sonnenschein Lithium

Sonnenschein Lithium SHL48V modülleri, Gelişmiş Enerji Sistemleri için idealdir. Sıfır bakım ile mükemmel standby ve döngü ömrü, son kullanıcılara sahip olma maliyeti tasarrufu sağlar. Bu son teknoloji güvenlik donanımı, müşterilerimize güven verir. Her modül kendi Akü Yönetim Sistemini içerir. Paralel olarak 6 modüle kadar bağlanabilir. Paralel konfigürasyonda bir modül Master BMS (Akü Yönetim Sistemi) rolünü üstlenir. Master BMS, Enerji Yönetim Sistemi invertörleri ile iletişim kurar.

» KULLANIM ALANLARI «

                                

» ÖZELLİKLER «

                       

Single Module – Teknik Bilgiler

Nominal voltaj 55,5 V
Kapasite 121,5 Ah
Nominal enerji 6,8 kWh
Kullanılabilir enerji 5,4 kWh
Döngü Sayısı 5000
Deşarj derinliği (DoD) %80
Maksimum deşarj akımı 300 A (3 sn.)
Koruma sınıfı IP 21
Çalışma sıcaklığı aralığı 0°C bise +45°C
Maksimum nem %85 yoğuşmasız
Bağlantı terminali 2 x 50 mm2 DC kablo (M8)
Boyutlar 640 mm x 465 mm x 490 mm
Ağırlık 95 kg

Sonnenschein Lityum İyon HC Serisi Avantajları:
 • Sonnenschein Lityum modülleri, Gelişmiş Enerji Sistemleri gerektiğinde idealdir.
 • Mükemmel standby (bekleme) ve döngü ömrü ile bakımsız oluşu son kullanıcılara Sonnenschein Lityum kimyasındaki doğal güvenlik sayesinde önemli miktarda satın alma maliyet tasarrufu ve rahatlık sunar.
 • Sonnenschein Lityum Akü Yönetim Sistemi, Sonnenschein Lityum Akü Modülleri ile birlikte kullanıldığında mükemmel kontrol işlevselliği (uzaktan izleme dahil) sunmak için tasarlanmıştır.
 • Sonnenschein Lityum izleme ve tespit kitleri ayrıca sistem verilerinin kaydedilmesini ve ayrıntılı performans durumu göstergelerini mümkün kılar.
 • Bu teknoloji 2006’dan beri piyasada kullanılmaktadır.
Sonnenschein Lithium Akü Yönetim Sistemi (SL BMS)

Sonnenschein Lithium BMS, sistem güvenliğini yönetmek, sistem performansını optimize etmek ve uygulama ve dış dünyayla iletişimi kontrol etmek için tasarlanmıştır. SL BMS, tüm HC ve VHC Sonnenschein Lithium Ion modülleriyle uyumludur.

Genel Bakış
Sonnenschein Lityum Akü Yönetim Sistemleri (SL BMS), Sonnenschein Lityum akü modülleriyle birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır. BMS, Sonnenschein Lithium HC ve VHC akü modülleriyle kullanım için sıcaklık, voltaj, akım ve şarj durumunu izlemeyi kolaylaştıran sayısız sistem entegrasyon seçeneği sunar. Tek bir SL BMS, 48 Sonnenschein Lithium akü modülünü yönetebilir. Bu teknoloji 2006’dan beri piyasada kullanılmaktadır.

Sonnenschein Lithium Akü Yönetim Sistemi Özellikleri:
 • İzleme, ısı, voltaj, akım, SOC durumu,
 • Bir SL BMS birden fazla akü modülünü yönetebilir,
 • Kontrol ve yönetim için CAN bus komünikasyonu,
 • Dijital ve analog I/O
 •  Aküden aküye denge kontrolü,
 • Aktarma organları ön şarj kontrolü,
 • 4 adete kadar kontaktör kontrolü,
 • Sistem toprak yalıtımı,
 • Anahtar sinyali ‘KAPALI’ iken uyku modu
Sonnenschein Lithium Akü SL LC Ekranı

SL LC Ekranı, Sonnenschein Lithium LC akü modülleri için basit ve zarif bir çözüm sunar.

Genel Bakış: Sonnenschein SL LC Ekranı, arıza ve SOC göstergesi için seri halde bağlanmış 4 adet Sonnenschein Lityum LC 12V akü modülü ile kullanılabilir. Bu teknoloji 2006’dan beri piyasada kullanılmaktadır.

Sonnenschein Lithium Akü SL LC Ekranı Özellikleri: 
 • 10 segmentli LED şarj durumu göstergesi,
 • Arıza göstergesi LED’i,
 • Akü sistemi dengelemesine yardımcı olur,
 • 1.4m bağlantı kablosu,
 • Otomatik uyku modu,
 • Basit montaj

SONNENSCHEIN:

VRLA akü tüketicileri arasında sağlam itibara ve teknik imaja sahip olan dünya çapında bilenen bir marka. İlk olarak, 1957 yılında geliştirilen marka uzun ömürlüğü bu ürün hattının temel özelliklerinden biridir. Çeşitli aralıklarla piyasaya sunulan 20 yıla aşkın tasarım ömrüne sahip Sonnenschein markası 40 milyondan fazla akü üretmektedir. Deneyim, sağlamlık ve güvenilirlik en büyük avantajlardan biridir. Almanya’da üretilen Sonnenschein, yenilikçi dryfit® teknolojisi ile Jel akünün mucidi olarak bilinmektedir.

EXIDE CLASSIC:

Classic markası sıvı elektrolit ile geleneksel havalandırmalı kurşun asit teknolojisini sunar. Planté (GroE) ürün serisi 100 yılı aşkın saha performansı geçmişine sahiptir. Düz plaka ve Tubular ürün serileri, 60 yılı aşan kanıtlanmış bir performansa sahiptir. Classic markası ise çok çeşitli uygulamalar için oldukça güvenilirdir. İyi bilinen bu marka piyasada saygın bir itibara ve uzun yıllara dayanan güvenirliğe sahiptir.

EXIDE MARATHON:

1996 yılında tanıtılan Marathon markası, performans ve kalite hususunda oldukça ün kazanmıştır. Uzun tasarım ömrüne sahip valf ayarlı AGM tipi akülerde kullanılır. Bu ürün serisi, tüm dünyada güçlü bir şekilde büyümeye devam eden bir pazar olan uzun süreli yedek güç ihtiyaçları için faaliyet göstermektedir.

EXIDE SPRINTER:

1996 yılında tanıtılan Sprinter markası, yüksek performans ve olağanüstü güç yoğunluğu sunar. UPS için, valf ayarlı AGM tek bloklar oldukça önemli bir kaynaktır. Sprinter serisi, kısa süreli yedekleme süreleri için üst düzey yüksek hız performansı sunar. Marka dünya çapında kabul görmüştür ve ürün hattı sürekli müşteri taleplerini karşılamak için giderek genişlemektedir.

EXIDE POWERFIT:

GNB’nin Powerfit S300 aküleri, performans ve güvenlik konusundaki en yüksek standartları karşılamak üzere tasarlanmış ve VdS sertifikası ile kanıtlanmış, genel amaçlara hizmet eden akülerdir. Güvenlik ve alarm sistemleri, acil aydınlatma, sinyalizasyon, kompakt ve güvenilir yedek gücün anahtar olduğu diğer UPS uygulamaları için bu aküler ideal çözümdür.

Exide Technologies, 80’den fazla ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en büyük kurşun asit akü üreticilerinden biridir. Exide Technologies, depolanmış elektrik enerjisi çözümlerinin kapsamlı ve özelleştirilmiş bir serisini sunar. Yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesinde 120 yılı aşkın deneyimiyle Exide Technologies, OEM (Orijinal Malzeme Üreticisi)’lerin saygın bir ortağıdır ve endüstriyel veya otomotiv uygulamaları için yedek parça pazarına da hizmet vermektedir.

GNB Industrial Power Exide Technologies’in bir departmanı olan GNB Industrial Power, telekomünikasyon sistemleri, demiryolu uygulamaları, madencilik, fotovoltaik (güneş enerjisi), kesintisiz güç kaynağı (UPS), elektrik enerjisi üretimi ve dağıtımı, forklift çözümleri için geniş çaplı hizmet ve ürün depolama hizmeti sunar.

Exide Technologies daha iyi bir çevreye olan bağlılığından gurur duymaktadır. Kurşun asitli akülerin üretimi, dağıtımı ve geri dönüşümüne entegre bir yaklaşım, tüm ürünlerimiz için güvenli ve sorumlu bir yaşam döngüsü sağlamak için geliştirilmiştir.