Sonnenschein – ML Marin Akü Serisi

Sonnenscheın 145ML / 12 Volt 145 Amper Akü – 12V 145 Ah Akü

Sonnenschein ML Akü Serisi, motorun çalıştırılması için yüksek güç sağlar. Temel ekipmana sahip teknelere tek başına monte edilir ve aynı zamanda özel tasarım yatlardaki motora özel akü gruplarında kullanılır. Aküler genellikle motor çalıştırıldıktan sonra şarj edilir, çünkü alternatör tüketilen gücü hızla geri getirir. ML tasarımı iyi performans ve servis ömrü sağlar.

Sonnenschein ML Akü Serisi, tüm tüketiciler için tek akü grubuna sahip tekneler ve karavanlar için tasarlanmıştır. Elektrikli vinçlere, iticilere ve sanal çapalara doğrudan uygulanan ek aküler için de uygundur. Aküler kullanım sırasında kısmen boşalmıştır. Güçlendirilmiş tasarımı, iyi bir şarj prosedürüyle birleştiğinde, en iyi sonucu ve hizmet ömrünü sağlamanın anahtarıdır

Motor Başlatma:

İçten yanmalı bir motorun çalıştırılması, kısa bir süre boyunca yüksek güce ihtiyaç duyar ve bu sayede aküler seyahatin geri kalan kısmında kullanılmaz. Motor çalışma ihtiyacını ölçmek için kullanılan elektrik ünitesi MCA (Marin Marş Akımı)‘dır.

Kodu : Sonnenschein 145ML
Nominal Voltaj Kapasite 25°C (20hr) : 12V 145 Ah Akü
Nominal Voltaj Kapasite 25°C (20hr) : 12 Volt 145 Amper Akü
CCA – 18° A (EN) : 900 A EN
Kullanım Yeri : Marine
Boyutlar (Uzunluk*Genişlik*Yükseklik) mm : 513* 189* 223
Ağırlık (KG) : 35,8
Teknoloji : Marine
Menşei : İtalya
Fiyat : 270,00 € + KDV (Stok durumu ve indirim talebiniz için lütfen iletişime geçiniz.)

DOĞRU AKÜYÜ SEÇEREK

DAHA GÜVENLİ VE UZUN YOLCULUKLAR SAĞLAYIN

Akü güvenlik ve konfor için çok önemlidir. Motor çalıştırma, radyo, GPS, aydınlatma, ısıtma ve soğutma gibi önemli işlemlere enerji vererek yolcuların kendilerini güvenli, konforlu ve dış dünyaya bağlı hissetmelerini sağlar. Exide’ın yeni marin ürün yelpazesi, hem profesyonel kurulum yapanların hem de özel kullanıcıların tüm enerji ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ortalama yolculuk süresini uzatmanıza, gemide gelişmiş lüks ve konfor deneyimi yaşamanıza ve olağanüstü akü ömründen yararlanmanıza olanak tanıyan güvenilirlik ve elektrik performansında en iyisini sunar. Sonnenschein’ın birinci sınıf marin aküleri, tekne üreticileri için tercih edilen bir seçenektir. Aküler, marin pazarında DNV-GL onaylı olup, çok yüksek bir ciroya sahiptir ve yeni yapılan gemiler için Avrupa deniz düzenlemeleriyle uyumludur.

EN İYİ AKÜ NASIL SEÇİLİR:

1.Teknenin enerji ihtiyaçlarını belirleyin
2.Doğru akü kombinasyonunu bulmak için teknenin elektriksel ihtiyaçlarını belirleyin
3.Kullanım koşullarına göre en iyi akü teknolojisini seçin

Motor Başlatma:

İçten yanmalı bir motorun çalıştırılması, kısa bir süre boyunca yüksek güce ihtiyaç duyar ve bu sayede aküler seyahatin geri kalan kısmında kullanılmaz. Motor çalışma ihtiyacını ölçmek için kullanılan elektrik ünitesi MCA(Marin Marş Akımı)‘dır.

Sadece motor başlatma:

Sadece motora başlatma gücü sağlayan akü tipi. Motor kapatıldığında elektrikli ekipmana enerji verilmez. Bu konfigürasyon motor çalıştırma ihtiyacına karşılık gelir.

Motor Başlatma:

Sonnenschein ML akü serisi, tüm tüketiciler için tek akü grubuna sahip tekneler ve karavanlar için tasarlanmıştır. Elektrikli vinçlere, iticilere ve sanal çapalara doğrudan uygulanan ek aküler için de uygundur. Aküler kullanım sırasında kısmen boşalmıştır. ML’nin güçlendirilmiş tasarımı, iyi bir şarj prosedürüyle birleştiğinde, en iyi sonucu ve hizmet ömrünü sağlamanın anahtarıdır.

350-660 Wh arası Wh(watt-saat) performansa sahip Sonnenschein ML akü serisi, en popüler eğlence tekneleri için tüm çift besleme ihtiyaçlarını karşılamak için ideal bir seçimdir.